- - - František Fuka - sledování online aktivit - - -

For English version of this page click here.

Po vystřídání několika různých sociálních sítí (a nespokojeností s většinou z nich) jsem se rozhodl vytvořit si takovou veřejnou prezentaci svých aktivit, kterou můžou všichni sledovat pokud možno bez nějakých registrací kdekoliv, bez instalací čehokoliv a bez ohledu na to, jestli někdy v budoucnosti někdo nějakou službu zruší nebo zásadně změní. Ve stručnosti to znamená následující:

 - - - A teď už k oněm personalizovaným RSS kanálům

Všechny své příspěvky se snažím poctivě označovat pomocí hashtagů. Vy si můžete na této stránce vygenerovat RSS feedy, které obsahují pouze příspěvky s vybranými hashtagy, nebo naopak všechny příspěvky s výjimkou těch, které mají zvolené hashtagy.

Pár příkladů RSS feedů:

Vidíte jejich URL? Jejich jednoduchou (ruční) úpravou si tak můžete vytvořit jakýkoliv feed nebo skupinu feedů podle svých potřeb. Zadaná kombinace hashtagů je patřičně reflektována i v názvu feedů.

POZNÁMKA: Výše odkazované náhledy sice vypadají hrozně, ale mají pouze informativní charakter. Pokud si některý z těchto feedů přidáte do RSS čtečky, budete v něm dostávat přesně stejná data jako v původním RSS feedu z kompost.cz (viz "Level 2"). Formáty "Level 2" a "Level 3" jsou shodné a liší se jen selekcí příspěvků. V "Level 2" jsou všechny, v "Level 3" si je můžete vybrat podle hashtagů. V "Level 3" mají také příspěvky popisnější názvy, protože je generuji z obsahu příspěvků (v "Level 2" se všechny příspěvky jmenují "Fuxoft has posted").

Aktuálně se v mých posledních 300 příspěvcích vyskytují následující hashtagy (řazeno podle četnosti): #insta (83), #film (79), #czech (52), #edgyhumor (38), #fffilm (35), #dogs (31), #nerdy (25), #humor (21), #trailer (18), #games (15), #wtf (14), #programming (12), #politics (8), #crap (8), #london (7), #music (7), #prague (6), #japan (6), #retro (6), #google (3), #mastodon (3), #video (3), #starwars (3), #boardgames (3), #nsfw (3), #pilsen (2), #fuxoft (2), #mastoart (2), #bitcoin (2), #religion (2), #kraftwerk (2), #soundtrack (2), #food (2), #medialnimrdky (2), #germany (1), #translation (1), #live (1), #totoro (1), #amiga (1), #huawei (1), #piracy (1), #facebook (1), #javascript (1), #crime (1), #recenze (1), #praha (1), #linux (1), #jesus (1), #nfc (1), #battleship (1), #magic (1), #camden (1), #cringe (1), #internet (1), #android (1), #disney (1), #apple (1), #translating (1), #inzerat (1), #soldiers (1), #zen (1), #nintendo (1), #factorio (1), #blackandwhitesupremacy (1), #sonicmovie (1).

Vysvětlení některých konkrétních častěji používaných hashtagů:

Pokud vás to zajímá technicky, celé je to implementované velmi primitivně takto, ale vy si to ve svém oblíbeném jazyce jistě uděláte lépe a méně prasácky.