- - - František Fuka - sledování online aktivit - - -

For English version of this page click here.

Po vystřídání několika různých sociálních sítí (a nespokojeností s většinou z nich) jsem se rozhodl vytvořit si takovou veřejnou prezentaci svých aktivit, kterou můžou všichni sledovat pokud možno bez nějakých registrací kdekoliv, bez instalací čehokoliv a bez ohledu na to, jestli někdy v budoucnosti někdo nějakou službu zruší nebo zásadně změní. Ve stručnosti to znamená následující:

 - - - A teď už k oněm personalizovaným RSS kanálům

Všechny své příspěvky se snažím poctivě označovat pomocí hashtagů. Vy si můžete na této stránce vygenerovat RSS feedy, které obsahují pouze příspěvky s vybranými hashtagy, nebo naopak všechny příspěvky s výjimkou těch, které mají zvolené hashtagy.

Pár příkladů RSS feedů:

Vidíte jejich URL? Jejich jednoduchou (ruční) úpravou si tak můžete vytvořit jakýkoliv feed nebo skupinu feedů podle svých potřeb. Zadaná kombinace hashtagů je patřičně reflektována i v názvu feedů.

POZNÁMKA: Výše odkazované náhledy sice vypadají hrozně, ale mají pouze informativní charakter. Pokud si některý z těchto feedů přidáte do RSS čtečky, budete v něm dostávat přesně stejná data jako v původním RSS feedu z kompost.cz (viz "Level 2"). Formáty "Level 2" a "Level 3" jsou shodné a liší se jen selekcí příspěvků. V "Level 2" jsou všechny, v "Level 3" si je můžete vybrat podle hashtagů. V "Level 3" mají také příspěvky popisnější názvy, protože je generuji z obsahu příspěvků (v "Level 2" se všechny příspěvky jmenují "Fuxoft has posted").

Aktuálně se v mých posledních 300 příspěvcích vyskytují následující hashtagy (řazeno podle četnosti): #film (78), #insta (73), #czech (66), #fffilm (51), #dogs (27), #edgyhumor (25), #humor (21), #games (18), #nerdy (12), #music (10), #programming (10), #wtf (10), #crap (10), #retro (9), #japan (9), #trailer (7), #fuxoft (5), #google (5), #boardgames (4), #video (4), #nsfw (4), #prague (3), #starwars (3), #question (2), #kyoto (2), #religion (2), #tokyo (2), #germany (2), #porn (2), #italy (2), #disney (2), #linux (2), #london (2), #factorio (2), #halloween (2), #sex (2), #mastoart (2), #ai (2), #cringe (2), #translation (1), #nottheonion (1), #sovereigncitizens (1), #recenze (1), #microsoft (1), #politics (1), #programing (1), #bitcoin (1), #antira (1), #poland (1), #sea (1), #smartwatch (1), #lego (1), #pizza (1), #crepe (1), #android (1), #food (1), #art (1), #venice (1), #youtube (1), #chrome (1), #phones (1), #alien (1), #history (1), #blackhat (1).

Vysvětlení některých konkrétních častěji používaných hashtagů:

Pokud vás to zajímá technicky, celé je to implementované velmi primitivně takto, ale vy si to ve svém oblíbeném jazyce jistě uděláte lépe a méně prasácky.