- - - František Fuka - sledování online aktivit - - -

For English version of this page click here.

Po vystřídání několika různých sociálních sítí (a nespokojeností s většinou z nich) jsem se rozhodl vytvořit si takovou veřejnou prezentaci svých aktivit, kterou můžou všichni sledovat pokud možno bez nějakých registrací kdekoliv, bez instalací čehokoliv a bez ohledu na to, jestli někdy v budoucnosti někdo nějakou službu zruší nebo zásadně změní. Ve stručnosti to znamená následující:

 - - - A teď už k oněm personalizovaným RSS kanálům

Všechny své příspěvky se snažím poctivě označovat pomocí hashtagů. Vy si můžete na této stránce vygenerovat RSS feedy, které obsahují pouze příspěvky s vybranými hashtagy, nebo naopak všechny příspěvky s výjimkou těch, které mají zvolené hashtagy.

Pár příkladů RSS feedů:

Vidíte jejich URL? Jejich jednoduchou (ruční) úpravou si tak můžete vytvořit jakýkoliv feed nebo skupinu feedů podle svých potřeb. Zadaná kombinace hashtagů je patřičně reflektována i v názvu feedů.

POZNÁMKA: Výše odkazované náhledy sice vypadají hrozně, ale mají pouze informativní charakter. Pokud si některý z těchto feedů přidáte do RSS čtečky, budete v něm dostávat přesně stejná data jako v původním RSS feedu z kompost.cz (viz "Level 2"). Formáty "Level 2" a "Level 3" jsou shodné a liší se jen selekcí příspěvků. V "Level 2" jsou všechny, v "Level 3" si je můžete vybrat podle hashtagů. V "Level 3" mají také příspěvky popisnější názvy, protože je generuji z obsahu příspěvků (v "Level 2" se všechny příspěvky jmenují "Fuxoft has posted").

Aktuálně se v mých posledních 262 příspěvcích vyskytují následující hashtagy (řazeno podle četnosti): #film (63), #czech (58), #insta (37), #humor (34), #fffilm (34), #dogs (24), #politics (18), #games (16), #music (16), #wtf (14), #programming (14), #nerdy (13), #edgyhumor (8), #internet (8), #video (7), #fuxoft (7), #retro (6), #videogames (5), #trailer (5), #crap (5), #nottheonion (3), #linux (3), #nsfw (3), #london (2), #japan (2), #boardgames (2), #google (2), #medialnimrdky (2), #bazar (1), #poland (1), #wife (1), #github (1), #lua (1), #journalism (1), #ghibli (1), #covid19 (1), #audio (1), #bitcoin (1), #videogame (1), #microsoft (1), #racewar (1), #ai (1), #rpg (1), #translating (1), #racism (1), #ear_rape (1), #nsfl (1), #sovcit (1), #reddit (1), #art (1), #openstreetmap (1), #food (1), #spotify (1), #nintendo (1).

Vysvětlení některých konkrétních častěji používaných hashtagů:

Pokud vás to zajímá technicky, celé je to implementované velmi primitivně takto, ale vy si to ve svém oblíbeném jazyce jistě uděláte lépe a méně prasácky.